Fustane për meshkuj – një nga trendet kryesore për vitin 2021

249Shikime

Pantallonat e gjera për burra janë një nga pjesët më të dëshirueshme të veshjeve për vitin 2021, sipas hulumtimit nga kompania “Lyst”, dhe koleksionet e modës për sezonin vjeshtë/ dimër janë të mbushura me modele të ndryshme të kësaj pjese të veçantë të veshjeve.

Edhe pse fundet e meshkujve nuk janë asgjë e re, duket se koha post-pandemike ka bërë që tendencat e modës të përqendrohen te komoditeti dhe liria, e cila është pjesërisht arsyeja pse gjithnjë e më shumë burra veshin dhe blejnë funde, raporton The Guardian.

Sipas ”The Guardian”, trendi i ri befasues reflekton se si jeta e pandemisë “çliroi burrat nga rregullat standarde të veshjes”.